| TheRocker16 a întrebat:

Hi. De cate ori poti face pojar? Cand eram mica, mai exact cand aveam doar 3 saptamani de la nastere am facut pojarel. Am mai facut odata pojar cand eram in clasa a8a. Acum in clasa a9a cred ca am facut din nou dar nu stiu exact. Am bubite pe tot corpul, am avut ochii rosii si inlacrimati, febra si tuse. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Pojar faci o singura data in viata, insa sunt 3 boli asemanatoare: varicela(varsatul de vant), rubeola(pojarul german sau pojarul de trei zile) si rujeola(pojarul).
Nu iti ramane decat sa cauti pe net simptomele fiecarei boli si asa vei intelege ce ti se intampla.

4 răspunsuri:
| JustDoIt456 a răspuns:

Pojarul stiu ca este o singura data, dar, sunt exceptii cind apare si a 2-a oara.In cazul tau nu stiu ce poate fi.Mergi poate la un medic...:*

| oanageorgiana a răspuns:

Din cate stiu pojarul se face o singura data

| Giulia_5490 a răspuns:

Eu stiam ca faci pojar o data in viata tongue

| Efrim_Andreea_1991 a răspuns:

Am aflat ca e epidemie de pojar in toata tara. faza e ca m-am interesat si mi s-a spus ca pojarul poti sa-l faci si dupa ce ai mai avut.nu e neaparat sa il faci doar o data...