| Andra_2544 a întrebat:

Hi TPU... Am o problema. De cateva zile mi-au aparut niste cosuri pe corp sunt dureoasa si rosii.Mi-au aparut pe fese, membre si gat. Din ce cauza? Cum scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te dai cu lotiune calmanta dupa plaja, apoi sa astepti. Va trece de la sine, insa ai grija sa ai mereu pielea hidratata. Sa te astepti sa se si cojeasca.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai stat la soare mult si dintr-odata? (adica sa fie prima oara cand te bronzezi serios vara asta) Ai atins vreo planta noua, posibil iritanta?
E ceva alergie. Gandeste-te cu ce ai venit in contact in ultimele zile, daca ai fost prin vreo drumetie, undeva unde nu mergi de obicei. Mergi la dermatolog sa te consulte.

| Andra_2544 explică (pentru anonim_4396):

Da adevarul e ca m-am expus cam brusc si neprotejat la soare, ce ar trebui sa fac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andra_2544):

Sa te dai cu lotiune calmanta dupa plaja, apoi sa astepti. Va trece de la sine, insa ai grija sa ai mereu pielea hidratata. Sa te astepti sa se si cojeasca.

| Farmec a răspuns:

Gama Gerovital Plant Stop Acnee, special concepută pentru tenul cu imperfecţiuni, este primul pas către o piele sănătoasă şi un chip luminos. Cu o eficacitate antiacneică demonstrată clinic de 83%, produsele gamei Stop Acnee te scapă de acnee în doar 4 săptămâni. Urmand acest link vei gasi o schema de tratament care implica produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee: http://farmec.ro/produse/ten/crema-ultra-activa-98.html