| m1relusa a întrebat:

Hri... Am 12 ani! Ieri am gasit pe chiloti două pete portocali spre roșu. Azi nu am mai gasit dar m-a durut burta si capul foarte tare! Semne de sosirea menstruatiei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheLifeIsGood a răspuns:

Da, sunt sanse foarte mari sa iti vina menstruatia. Asa a fost si la mine la inceput, cateva semne, apoi stop. Iar peste o perioada de timp relativ scurta mi-a venit. E important sa fii pregatita in orice moment. Si da, spune-i mamei tale. Ea va putea sa iti spuna mai multe( nu ca nu ai stii laughing )

3 răspunsuri:
| Ayana2017 a răspuns:

Este posibil sa fie menstruatie, dar cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta si sa mergi la ginecolog. Iti va face un eco, exista si posibilitatea sa fi racit joc. Sper ca am fost de ajutor! Succes!

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru Ayana2017):

Nu e nevoie de ginecolog, nu e grav. E ceva normal.

| anamaria569 a răspuns:

Da! O sa iti vina