| buzeduulci a întrebat:

Hristos a Inviat! Am nevoie de ceva ajutor. Nu stiu unde sa incadrez intrebarea, de aceea am pus-o aici.
Am tinut post 3 zile si ieri m-am spovedit si impartasit. Cand am ajuns acasa, am inceput sa gust din cozonac si niste salam. Cand am iesit cu iubitul la o cafea aveam o usoara stare de greata. Seara dupa slujba de Inviere, am plecat la prietena mea acasa unde am consumat alaturi de familia ei niste muschiulet, un ou si cateva oua de ciocolata. am gustat putin dintr-o bautura foarte tare apoi am plecat in camera. la scurt timp am adormit si m-a trezit prietena mea ca voia sa facem schimb de loc. aveam iar o stare de greata si am coborat sa beau niste apa. Cand m-am intors, nu puteam adormi si chiar de stateam pe o parte sau cu fata in sus imi venea a vomita. Am mers la baie si am vomat fara oprire cam 10min. apoi m-am intors in pat. credeam ca s-a terminat calvarul. dar iar imi venea. am mers iar la baie si iar am vomitat. si am avut si niste diaree iar m-am dus in camera si iar a trebuit sa m intorc... cam o ora a durat tot chinul. Am mai multe intrebari.
1.Impartasania s-a eliminat si ea? era de 21de ore luata
2.am facut indigestie, sau e un semn de sarcina? avand in vedere ca in urma cu 2-3 saptamani am avut un contact scurt neprotejat cam 5sec si a pus prezervativul apoi. -_-
Menstruatia mi-a venit pe 14ian-18ian, 17feb-22feb, 19 mar-24 mar. (mi-au aparut cateva semne de a >menstruatie- cosuri si tremurici la picioare. )
3.Ce ass putea face sa opresc senzatia de voma? Inca o mai am sad
4.E normala starea de ameteala cand ma ridic uneori si ma doare fruntea?

ps : Am 20 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Cred ca e vorba de o indigestie, fiindca le-ai cam amestecat. Ouale pica greu la stomac... iar alcoolul, stii bine ca nici el nu-i prea sanatos.

| buzeduulci explică (pentru Alcyon):

Doar am gustat, ca era prea tare si nu am baut straight face

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai o problemă gastrică - e clar. Împărtășania nu constă în ceea ce îți dă preotul pe gură, ci în taina acelei slujbe.
Senzația de amețeală e firească, dacă ai pățit-o cum ai descris.
Trebuie musai să te hidratezi. Ceai de mentă, NEÎNDULCIT, cu înghițituri mici, nu mult odată, că îți va provoca iar voma.
Un consult medical e recomandabil, mai ales dacă simptomele nu dispar până mâine; în caz de agravare, 112!

| buzeduulci explică (pentru mihai69):

Va multumesc tuturor! As fi dat cate o funda fiecaruia daca s-ar fi putut. Va pup si va doresc o saptamana superba! :*

| xBlackB0y a răspuns:

Mai bine, du-te la doctor(sfatul meu) ca stii bine, el gaseste rezolvare la toate.

| Traian18 a răspuns:

Posibil sa ai o gastroenterita, daca ai diaree coroborata cu voma happy