| LarisaDragomir a întrebat:

HY TPU! Uitati cum sta treaba:de cateva luni cresc in inaltime foarte mult(5 cm in 3 luni). Si ciudat desi fac sport nu slabesc dar par mai slaba din cauza inaltimii.Am ajuns la 1, 60 m la 11 ani.Vi se pare normal? As putea slabi, dar fara diete fiindca sunt la o varsta mica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaraLee a răspuns:

Nu tanjesc dupa funda. o dai cui merita, daca vrei ca site-ul sa functioneze corect in continuare.

la varsta la aveam si eu 160 cm inaltime. am crecut enorm pana pe la 12 ani. acum am 165 cm inaltime. am incetat sa cresc la 12 ani. tot liceul a fost printre fetele scunde, o 'gagica de buzunar'.

femeile in general cresc pana pe la 20 de ani. nu iti face griji. sa fii inalta e un lucru bun. scoate avantajele din asta. incearca sa fii model sau intereseaza-te depre balet daca te tenteaza.

succe, Lara

3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Nu stiu ce greutate ai ca sa pot sa-ti fac aprecierea ex.somatometric.Pot sa-ti spun ca la inaltimea ta 1, 60 cm la 11 ani trebuie sa ai 47 kg pentru ca sa fi dezvoltata fizic staturo ponderal armonic.

| LarisaDragomir explică:

54 de kg

| BuBu2403 a răspuns:

Eu am 15 ani si 1. 70cm.laughing