| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am fost la medic iar doctorul mi-a scris pe scutirea medicala sunt suferinda de 500 ac, ce este? Va rog ajutati-masunt tare ingrijorata am cautat pe net si primul raspuns a fost "sida" nu am cum sa iau sida, nu am de laa cine, ajutorrrrrr!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| reademik a răspuns:

Da, ai faringita si amigdalita acuta, 500 ac este codul bolii din dictionarul medical. stai linistita. ce tratament ai primit?

| IGM a răspuns (pentru reademik):

Augumentin,mig-400 si erdomet.

| reademik a răspuns (pentru IGM):

Augmentinul si erdomentul sunt antifaringice si augmentinul trateaza bolile ORL. sunt cadru medical si iti spun cu siguranta sa stai linistita. pup si sa iti faci gatlejul bine

| IGM a răspuns:

Sau am Faringita si amigdalita acuta?