| SaStiiCaAmUitatCumMaCheama a întrebat:

Ieri am fost la piscina iar dupa aprox. 10 min a inceput sa ma doara capul iar spre seara au inceput varsaturile si tot asa toata noaptea. Cred ca am facut intoxicatie cu clor fiindca am luat cateva guri cu apa. Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Este posibil sa suferi de insolatie prin aceste manifestari. Daca tu inca nu ai o stare de bine, consulta medicul! Meriti"a doua sansa"

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Simptomele sunt asemanatoare cu cele de insolatie sau cu toxicatie digestiva.
Poate ai stat mult la soare sau ai mancat mult sau ceva stricat inainte sau dupa sa intrii in apa.

Intoxicarea cu clor are cu totul alte simptome,

| Adiadictie a răspuns:

Da. si eu la fel. mai ami revin de la TPU

| Xaya a răspuns:

Am fost la hotel delfinul din eforie vara trecuta sora mea statea fara probleme in piscina dar eu dupa nici 20 de minute am inceput sa ma simt rau ma durea stomacul, si asta fara sa inghit apa de acolo pur si simplu unii oameni sunt sensibili la clor si daca ai inghitit se intelege. Insolatia se manifesta cam la fel dar nu a fost asa canicula zilele astea... Unii oameni folosesc cantitati colosale de clor pentru a se asigura ca piscina e curata.

| donarcostica a răspuns:

"cred ca am facut intoxicatie cu clor". Ti-ai raspuns.