| nikyreed a întrebat:

Ieri am imcercat sa fac roata si azi ma dor toti muschii, cam in zile va trece durerea? si poate stie cineva cum sa dispară durerea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| denisamihaela a răspuns:

E clar ca ai febra musculara, sincer ca sa ti treaca mai repede febra musculara încearcă sa mai faci putina miscare care sa-ti puna muschii din nou in acțiune. Oricat de ciudat ar parea durerea musculara trece mai repede daca faci din nou exerciții fizice. Sper sa-ti treaca repede! Bafta! P.S tura viitoare incearca sa faci si o mica incalzire inainte de a face roata. Asa muschii tai nu o sa mai faca efort cand se incordeaza si s-ar putea sa nu mai ai dureri asa de mari.

| GabrielaVilcea a răspuns:

Buna!

Sper ca esti bine. Ai ajuns si la control?

Daca mai ai dureri poti urma un tratament natural/non-invaziv cu un dispozitiv medical portabil (B-Cure Laser) aprobat prin CE0197 cu eficacitate demonstrata clinic care se foloseste usor/sigur acasa de 2-3 ori pe zi in zona dureroasa cate 4-8 minute.
Reduce durerea/inflamatia in timp ce stimuleaza vindecarea naturala si asistand in rezolvarea sursei problemei fara efecte secundare.

Poti cere detalii la 0219092 sau aici https://b-cure-laser.ro.
Filmulete explicative aici: https://www.youtube.com/channel/UC5Z1iSN4BAE_sXj8OMMjyzQ

Insanatosire grabnica!

| Amanda3112 a răspuns:

Mie una durerea a trecut in aproximativ 2 zile, fac roata de 1 an