| alma200033 a întrebat:

Hey! Durerea de otita persista zile întregi sau poate trece de la sine?

5 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu trece. Trebuie tratata si nu "dupa urehe" cu recomandari de pe net. Mergi la medic.

| DanielIlie a răspuns:

Netratată la timp, poate creea urmări grave pe viață. Urgent la doctor!

| Mihai720 a răspuns:

Pentru otita recomand cu încredere medicamentul Cefuroxima Aurobindo, un comprimat la 12h, în 2 zile îți va trece. Se eliberează fără prospect.

| Cosmina6622 a răspuns:

Crede-mă, trebuie sa mergi la doctor. Eu am o chestie cu urechea stângă, cel puțin de 2-3 ori pe an fac otita și deja am învățat și tratamentul laughing daca nu te duci la doctor când vezi că începe să te doară o să se facă puroi in interior și e destul de nașpa pentru că pe lângă durere constanta, o senzație de presiune in ureche, amețeală și dezorientare există și posibilitatea sa se agraveze.
In cazul in care vrei să știi ce îți face la doctor, mie mi-a scos mai întâi puroiul cu o chestie care funcționează fix ca un aspirator(nu doare) si apoi mi-a băgat un pansament cu rivanol in ureche (asta doare puțin). 3 zile a trebuit să pun câteva picături de rivanol in ureche ca să mențin pansamentul ud constant, iar după 3 zile am folosit niste picături pe care mi le-a dat doctorul. Nu e mare chestie și crede-mă, durerea pe care o ai dacă lași să se agraveze e cu mult peste orice durere pe care ti-ar cauza-o doctorul.
Mult noroc!

| alma200033 explică (pentru Cosmina6622):

Deci, la otita durerea este constanta? Că mie mi se întâmplă să mă doară uneori puțin, iar după îmi trece