| anonim_4396 a întrebat:

Sall ma doare spatele in lona lombara pe coloana de cateva zile. ma doare doar daca imi incord muschii sau cand stau pe pat pe spate si imi relaxez muschii adica nu ii incord. dar dupa ceva vreme durerea trece. poate fi o intindere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi și mai mult de atât, consultă medicul, cel puțin pe cel de familie!
Pa, pa.

| Justmed a răspuns:

Probabil este o febra muschulara... mai stai 1 -2 zile si daca durerea persista va trebui sa consulti medicul ...Bafta

| Geordan a răspuns:

Salut! Musculatura paravertebrala este foarte sensibila, usor pot "raci" muschii, face febra musculara si altele, de obicei se da MIDOCALM! Dar recomand sa mergi la un medic pentru investigatii!