| Alloneforever a întrebat:

Ieri mi-am pus aparat dentar și astăzi s-au dezlipit 2 brecketi...de ce? E normal sau nu l-a pus aia bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| unu3doi2trei1 a răspuns:

Se poate și să nu ți-i fi prins bine, dar bracketii se pot dezlipi de la mâncăruri crocante, lipicioase (! guma de mestecat!), prea dure/tari și caramele. Ai mâncat ceva din astea?

| Alloneforever explică (pentru unu3doi2trei1):

Am mancat un croissant și era putin mai tare

| Hollyg a răspuns:

Pai nu este normal, trebuie vizitat medicul ortodont si fixat iar. happy

| Alloneforever explică (pentru Hollyg):

L-am sunat și a spus ca nu are nimic și ca il lipește inapoi cand ma duc luna viitoare

| DanaDaniellllla a răspuns:

Mergi înapoi la dentist, nu a strâns bine și poți să te rănești.