| Ioan489 a întrebat:

Imi amorteste piciorul drept, apoi ma ia cu frisoane si imi vine sa vars ( dar nu am varsat ). De doua ori mi s-a intamplat asta iar ultima data doar mi-a amortit piciorul, atat. ( doar noaptea mi s-a intamplat, picorul parca se umfla un pic si se incalzeste. parca simt sangele cum popeaza cateodata ). Care o fi cauza? Sa fie ceva cu circulatia sau tensiune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic. Poate fi o cauza grava care uneori duce la deces. Mergi la urgenta ca medicul de familie nu este acum.

| Ioan489 explică (pentru Salontanul):

Daca ma duc la urgente trebuie sa chem salvarea?

| Salontanul a răspuns (pentru Ioan489):

Nu neaparat. Daca poti merge.

| CristinaSNC a răspuns:

Cred ca e apendicul inflamat, mai bine mergi la medic happy

| Radu_Madalina_1999 a răspuns:

Durerea sau presiunea pe piciorul drept, voma, frisoanele -sunt simptome de apendicita.De multe ori se poate manifesta fara durere de burata si durerea sa creasca pe zi ce trece.Viziteaza un chirurg, mai ales dac durerea persista-poti face complicatii cum ar fi peritonita.Multa sanatate1