| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Imi cade parul. Ce parere aveti despre produsele Ducray? Am fost la dermatolog si am primit o reteta cu mai multe chestii de la aceasta companie... Cauza mea este, aproape sigur, ereditara, deci ma pot ajuta acele produse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Asculta de primul raspuns. Produsele pentru "regenerat" parul sunt o tampenie. Discuta cu un medic, te va lamuri. Nu ai ce face privind calvitia. Poate doar implant de par. Asculta de unul care e chel de la 25 de ani.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe tine nu, insa pe doctor ca sa isi faca comisioanele, da. In alta ordine de idei, incearca sapunul anticadere de la Favisan si lotiunea pentru crestere de la Hofigal. Taica-meu incepuse sa albeasca si sa i se rareasca parul, le-a folosit si rezultatele au fost incredibile. Una dintre ele se chema Chelstop. Nu mai stiu exact ce cu ce a combinat, dar preturile sunt foarte ok. Intreaba la un magazin de naturiste.