| darts01 a întrebat:

Imi cade parul si vreau sa ma duc la dermatolog, stiti ce analize trebuiesc facute inainte sau se fac dupa control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic inainte.Iti iei o trimitere de la medicul de familie si te duci la un dermatolog (cu trimitere vei beneficia de gratuitate), iar el iti va spune ce problema ai.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Dermatologul o sa-ti spuna ce sa faci, nu strica bani degeaba pe analize care cel mai probabil o sa fie inutile. Mergi la control si mai apoi, daca e nevoie, medicul o sa-ti spuna ce analize sau investigatii mai trebuie sa faci.

| iAMVi a răspuns:

Decide dermatologul dupa consult daca e nevoie