| IngerashFericit21 a întrebat:

Imi curge o secretie albastruie-albuie din pasarica.ce poate fi? imi este frica sa ii spun mamei, mereu sunt uda. Ce oi avea?crying( ajutorr! Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bombonica22 a răspuns:

Nuu. ma scuzi dar e cam de ras...,, albastruie-albuie''? nu are cum poate ai chilotul albastru secretie alba poate.
Este o secretie care o secreta vaginul pentru curatarea uterului ..este absolut normal inseamna ca esti sanatoasa. In contact cu aerul aceasta secretie poate sa aiba un miros mai specificic iti recomand sa consulti un medic ginecolog impreuna cu mama ta.
Nu iti mai fa giriji asa degeaba, incearca sa vorbesti cu mama ta si spune-i sa iti cumpere din farmacie niste protej-slipuri care se aplica pe chilot pentru a te simti mai fresh.
succes, si multumesc pentru funditele de mai devreme :*

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o infecție, trebuie să îi spui și mergeți până la ginecologie.
Ai nevoie de un tratament de specialitate.
Pa, pa.

| Chrris a răspuns:

Si eu am avut si dupa doua luni mi a venit ciclul, nu stiu...in fine si app am 11 ani si nu ma asteptam, tu cati ani ai?big grin