| SmileyyXD a întrebat:

Am o problema.Acum 2-3 zile mi-au aparut multe cosuri pe frunte si am si prin zona nasului, aproape de obraji, nu sunt vizibile cine stie ce dar eu tot le simt. Ce as putea face sa scap de ele? Fundita +Vot![Mentionez am 12 ani]

Răspuns Câştigător
| yhsay a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, sunt din cauza varstei.
Poti preveni spalandu-te zilnic pe fata cu un sapun special (merge si cel de la dove) sau vreo solutie (Clearasil, lotiuni de la Oriflame/Avon) si eventual poti aplica saptamanal masti naturale - pe baza de argila, fructe, legume, lapte, miere. Dar sa nu te agiti prea tare daca-s putine si nici prea vizibile, pentru ca pot iesi si din cauza stresului; acum e si cald afara, pielea transpira si favorizeaza aparitia lorwinking

3 răspunsuri:
| Allexandraaa a răspuns:

Pai. banuiesc ca inca nu ai menstruatie? Sau daca ai si ti-a venit de putine ori [4-5] inca mai apar inainte sa iti vina. Asa pateam si eu acum cativa ani.Nu prea ai ce sa le faci. sunt niste cosuri de culoarea pielii si se vad numai daca te uiti atent. Iti poti lua o crema de la farmacie [ ii spui farmacistei ce problema ai si iti va recomanda ceva, exact asa am facut si eu dupa ce un dermatolog prost mi-a spus ca e inceput de acneeoh go on] In fine. Cu crema aia te dai dupa ce te speli pe fata... Pe mine ma ardea foarte tare. mai ales in zonele unde cosurile erau mai multe. insa in cateva zile. mai putin de o saptamana cred. mi-au trecut happy. Baftaakiss!

| YourEternalLove a răspuns:

Date in zona cosurilor cu spirt de doua ori pe zi dimineata si seara intr-o saptamana scapi funda?

| secsilicioasa a răspuns:

Daca vrei sa scapi foloseste masti de curatire a fetei /farmacii sau avon oriflame etc.Eu spre ex sunt reprezentant oriflame si iti recomand cu incredere gama pure nature sau optimals etc.Deci incearca si ai sa vezi.Sa stii ca este un baton pentru uscarea rapida a cosurilor de la oriflame (pure skin se numeste gama din care face parte). Deci succes