| king5151 a întrebat:

Imi poate explica cineva cum sta treaba cu cancerul de piele din cauza alunitelor? Sunt nelamurit, trebuie sa se rupa in totalitate alunita de pe piele ca sa poti face cancer sau doar sa se zgarie putin. Pun aceasta intrebare pentru ca am zgariat-o acum 2 zile, era de marime medie. Am mai avut o alunita rupta din cap acum cateva luni, (mai mica), a curs sange putin, dar nu am patit nimic, aici sunt nelamurit pentru ca aceasta era putin mai mare si pe gat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
31 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu-ti mai face atatea griji legate de alunite. Cunosc persoane care si le-au eliminat cu laserul si erau alunite mari si insetetice si n-au patit nimic, iti faci griji degeaba, iar in plus cu cat te gandesti la un lucru ai sanse mai mari sa se intample, asa ca stai cuminte.