| McLISTO a întrebat:

Îmi poate spune cineva dacă țigările electronice îți pot afecta sănătatea? (Cele fără nicotină)
Și dacă da, cam cât de mult și cu ce te pot afecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anghel_Darius_1997 a răspuns:

Daca iti iei long inhale nu o sa te afecteze cu nimic, daca iti iei sa tragi in piept sa ai impresia ca ai fuma o tigara adevarata, da aia da te afecteaza, daca esti fumator si vrei sa te lasi de fumat iti recomand a-2-a varianta, daca vrei sa te apuci de vapat iti recomand long inhale

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stim deocamdata. Contin suficiente chimicale care ar putea avea efcete dramatice asupra sanatatii. Doar ca trebuie sa experimentam cateva zeci de ani, sa stabilim daca cresc riscul de infertilitate, cancer, BPCO, etc. Din pacate, avem multi cobai, asa ca peste vreo 60 de ani vom sti exact cat de periculoase sunt.

| mgtow a răspuns:

Cancerul

| Noone09 a răspuns:

Țigara electronica e mult mai puțin dăunătoare față de cea normală cam cu 70% app când o sa te plictisești de arome gen zmeură căpșuni etc ia-ți cu aroma de tutun merita

| AisChiub a răspuns:

Pai fumezi ulei frate, tu ce crezi, adica este mai sanatos ca o tigare dar si asta te afecteaza, adica cunosc o persoana care a ajuns la spital cu tub la plamani din cauza la vape