| anonim_4396 a întrebat:

Tigarile electronice fac rau chiar daca lichidul e fara nicotina? Am auzit ca ti-ar afecta gatul foarte rau. Pareri?

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Din ce am citit... tigarile electronice sunt mai daunatoare fata de cele normale. Nu ca cele normale nu ar fi cancer curat... Daca vrei sa nu mori de la tigari, nu fuma electronice si fa-ti garile tu. Cumperi tutun, foita, filtru si ti le faci tu. Iesi si putin mai ieftin. Ma rog trebuie sa vezi si ce fel de tutun este..trebuie sa te documentezi putin despre locul de unde cumperi. De asemenea sa fumezi rar. Daca fumezi 10 tigari pe zi probabil mori pe la 30-40 ani. Acum depinde de organism desigur. A fost un caz cu un om in Turcia care fuma aproximtiv cat 10 tigari pe zi, doar ca avea tutun crescut de el si isi prepara singur totul, si a ajuns la varsta de 119 ani.

Asta nu inseamna ca si tu o vei face. Cel mai bine ar fi sa te lasi de tot. Cel mai greu sunt primele 21 de zile (atat ii ia corpului sa se obisnuiasca intr-un mediu nou), dupa o sa fie din ce in ce mai ok. Acum depinde si de om cum am mai zis. Daca esti slab, esti mort.

| aXy99 a răspuns (pentru Castiel):

30-40? Te auzi ce zici?

| sierra1 a răspuns:

Un lichid (artificial dar nu medicament) transformat in vapori și inhalat - cât de sănătos poate fi?

| AverageTitel a răspuns:

Nu, dar poti sa mori