| anonim_4396 a întrebat:

Imi pocneste genunchiul sau glezna nu stiu exact ce este, aveti vreo idee ce poate fi? La doctor nu pot sa merg ca am buletinu pierdut, nu ma doare doar pocneste... doar cand alerg atunci ma dor gleznele rau de tot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce scuza ti ai gasit si tu sa nu mergi la medic.
Nici medicul fara un consult nu poate sa iti zica ce ai, dapi niste necunosctori de pe net

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu e nici o scuza ma chiar nu am buletin altfel m-as fi dus la medic ce scuze ai si tu in cap. speram sa obtin un raspuns de la altii care au aceeasi problema ca sunt multi care au probleme de sanatate pe aici

| Rotazi a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de ce nu iti faci buletin?

| anonim_4396 explică (pentru Rotazi):

Pentru ca trebuie sa o astept pe soramea ea fiind dincolo. fara ea nu pot

| Rotazi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum "fara ea nu poti"? De ce?

| anonim_4396 explică (pentru Rotazi):

Ea este proprietara domiciliului unde locuiesc si la ea este cf-ul si alte acte ce sunt necesare pentru scoaterea buletinului.

| Rotazi a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles.

| Kevinn2000 a răspuns:

Salut. Se poate să fie din lipsa de calciu. Sau uite alt exemplu. Eu am un tic de ceva timp și acum îmi pocnesc eu piciorul sus de tot ( adică mai sus de genunchi ) și acum, ca să îmi treacă, cred că ar trebui să nu mai pocnesc piciorul câteva luni bune...
Îți recomand la fel. Nu mai alerga câteva luni și mănâncă mai sănătos, poate ajută...
Sper să-ți treacă.
Dar nu promit că o să-ți treacă dacă faci asta, cel mai bine ar fi să-ți faci buletin din nou și apoi să mergi la medic!
Însănătoșire grabnică.

| anonim_4396 explică (pentru Kevinn2000):

Da mersi fain da sper sa imi fac buletin cat de curand.