| mafi a întrebat:

Imi puteti recomanda ceva medicament bun pentru ochii deoarece lucrez foarte mult timp la calculator si de multe ori imi lacrimeaza ochii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În urma controlului oftalmologic se poate institui un tratament de întreținere, protecție, etc.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Iti recomand o pereche de ochelari cu protectie speciala pentru calculator. Chiar ajuta. Vei simti imediat diferenta.
Succes! Numai bine!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cand ochii lacrimeaza este un prim semn ca trebuie sa inchizi calculatorul si sa te odihnesti cel putin o ora, acesta este singurul remediu pentru a proteja ochii. Pentru ochi obositi din cauza calculatorului iti pot recomanda medicamentul recomandat de medicul oftamolog pe care eu il folosesc cu bune rezultate, se numeste ''Visine Tired Eyes.

| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Medicamentele sunt recomandate de doctorul oftalmolog.
Eu te sfatuiesc sa nu mai stai atat de mult timp la calculator
si sa mananci morcovi deoarece iti imbunatateste vedereatongue

| Baton a răspuns:

Medicamentele sunt recomandate de doctorul oftalmolog.adica ala de ochi...
iar eu iti recomand 2 luncruri:
1. incearca sa limitezi sesiunile de stat in fata pc-ului (monitorului) pe cat poti. daca lucrezi mult incearca sa iei pauze.
2.mergi la medic pentru a afla mai multe.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Nu mai sta atat la calculator
si de exemplu morcovul iti ajuta ochii