| Culturism69 a întrebat:

Imi puteti recomanda un Sapun pentru fata?
As vrea sa ma spal cu apa si sapun pe fata pentru a combate acneea. ( Am auzit ca e, eficinet ) dar banuiesc, ca nu e bun orice sapun, de aceea va intreb ce sapun ar trebui sa folosesc? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Incearca sapunul antiacneic Ortos, il gasesti la Plafar.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dove sau Protex

| LaChatte a răspuns:

Exista si oameni din diferite tari care au fabrici de diferite chestii. de exemplu, nemtii (Germania) au, pe teritoriul tarii noastre fabrici de sapunuri. odata, am cumparat de la o fabrica numita Krauter un sampon. rezultatele m-au dat pe spate, dar ceea ce le-am reprosat a fost faptul ca ingredientele si celelalte informatii erau in scrise in limba germana. in fine, am cumparat de la ei multe produse, ba chiar si sapun solid. pielea mainilor era minunata! (desigur, exista si sapun special pentru fata). iti recomand cu voie buna sa-l incerci! dar e o problema: nu stiu daca vei intalni vreo fabrica sau magazin sad eu l-am luat din neamt (Romania, nu ma refer la altceva).
poate da norocu' si gasesti pe undeva un asemenea sapun!

| Lolităăăă a răspuns:

Nivea. asta stiu eu ca e cel mai bun.

| Kazumi a răspuns:

Recent am fost la dermatolog tot pentru cosuri desii am putine si i-am specificat ca folosesc sapun pentru fata.Acesta mi-a prezentat intreb procesul prin care sapunul inlatura bacteriile care traiesc in mod normal pe fata si mi-a spus ca nu e bine sa te speli cu sapun pe fata, cu orice tip de sapun! Eu practic am ramas uimita fiindca, la fel ca tine, auzisem ca ajuta.Mie mi-a recomandat AVENE apa termala si solutie ce curata fata.Dar merge si Zinerit.Bafta!

| ExXxTxAxSxYx a răspuns:

Cel mai bun este cel de la Dove(solid sa fie)din propria experienta, chiar ajuta!

| dede278 a răspuns:

Un sapun special pentru fata este IWOSTIN PURRITIN, acesta combate acneea si il gasesti in farmacii (sensiblu), il folosesc si este foarte bun.

| Deni_Deni_1994 a răspuns:

Pai Nivea e cel mai bun. happy Succes.