| Teodorat5t a întrebat:

Îmi simt ochii uscați și clipesc foarte des, dar vad foarte bine. Ce problema credeți ca am? O sa port ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ochii sunt iritati sau poti avea o infectie, daca iritatia nu trece in 2-3 zile, mergi la oftalmolog pentru o reteta, posibil sa fei conjunctivita, cu ceva picaturi de pus in ochi iti va trece iritatia.
Nu vei purta ochelari pentru ca nu este nevoie!

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Du-te la medicul oftalmolog. In liceu am avut un coleg care tot asa clipea si nu avea probleme, dupa ce a terminat facultatea a pus ochelari ca nu mai vedea. Du-te la medic. Bafta.

| Catalin0486 a răspuns:

Si eu am aceleasi simptome, la control mi-a spus ca am astigmatism. In cazul meu nu se agraveaza in timp dar nici nu se va vindeca sau trata. Doctora mi-a spus sa fac pauze. La nevoie inchide ochii cateva secunde, minute. Dar du-te si la doctor sa iti confirme!

| Vyrnfa a răspuns:

Nu mai sta atat la calculator, incearca sa stai maxim 1-2 ore si daca nu iti trece poti sa te duci la un control de specialitate. Tine minte, nu rezolva problemele de natura medicala pe internet