| Cristiaan232 a întrebat:

Salut, deci daca fug ma d oare capul, daca tusesc ma doare capul, mereu am capul cald si mereu ma doare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Urgent la medic!
Nu glumesc. Si daca medicul de familie iti da doar antiinflamatoare, insista sa te trimita la un specialist. Sau mergi tu cu plata, dar nu intarzia.

| Cristiaan232 explică (pentru tril):

Ce poate fi?

| tril a răspuns (pentru Cristiaan232):

Eu nu pot sti. Dar fac analogie cu alte cazuri cunoscute.
Ceva iti ridica tensiunea mai mult decat altora, la efort. Iar durerile permanente de cap cu starea febrila (cap cald) nu sunt deloc normale.

| Stardust1994 a răspuns:

Pot fii mai multe cauze..hidratare insuficienta...lipsa de vitamine..stresul..circulația sanguina deficitară. Cel mai sigur răspuns oricum nu il poți afla de aici. Poate astea nu sunt singurele simptome...dar un doctor va știi cum sa preia problema. eventual te va trimite la analize. Oricum nu e de stat..Mergi la medic!