| asperger3 a întrebat:

In cat timp se elibereaza cardul de sanatate?
In martie am facut 18 ani iar in aprilie m-am dus la casa de asigurai si mi-a stampilat adeverinta DAR nu am inteles cat mai dureaza.
Si va mai fi valabila adeverinta si in clasa a XII-a daca nu imi vine cardul?
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| einsteinchen a răspuns:

S-a vorbit la televizor nu demult ca se va elimina cardul de sanatate odata cu introducerea noilor carti de identitate. Aceste vor fi conforme cu normele europene si vor include si datele medicale. Mai bine mai intrebi inca o data.