| ExpertInLove a întrebat:

Hei, TPU. Funda pentru cel mai bun si rapid raspuns. Am nevoi de ajutor pentru ca m-am taiat la deget foartee aproape de unghie si destul de adanca. Nu mai curge sangele dar taietura nu se inchide este exact ca la inceput. Am dat cu rivanol si am facut si compresie. Ce mai pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Bemineever a răspuns:

Da-i cu rivanol sau apa oxigenata(o sa te usture un pic, sau cu lamaie)apoi pune un plasture si lasa-l pana a doua zi. Dimineata il scoti, dai din nou si pu altul.Mie mi-a trecut.Asa mi s-a intamplat acum cateva zilewinkingBafta si insanatosire grabnicahee hee>big grin

| anitza2000 a răspuns:

In timp ar trebui sa se inchida happy totusi...eu stiu ca apa oxigenata ajuta la facerea cojii

| Iulia_7157 a răspuns:

Mie chiar ieri mi s-a intimplat si am dat cu apa oxigenata, pina cind e deschisa(fara sange) si nu vrea sa se prinda.Asteptam!