| Violetta69 a întrebat:

In cateva zile am banchetul si pana acum nu am fost constienta ca ar trebui sa slabesc. Ce-as putea face in aceste zile? Macar sa dau impresia ca sunt mai slaba. Mi-am cumparat rochia si nu se observa chiar atat de tare corpul, dar in ultimul timp fata mea a fost din ce in ce mai ovala. Ce as putea face pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| TearsOfBlood a răspuns:

Fa sport dar eu ti-as recomanda sa iti vezi de examene acum daca esti a 8a sau a 12a ca nu cred ca o sa iti puna mana cineva pe "colacei".
Si oricum daca ziceai ca nu se observa nu ar trebui sa te deranjeze

| Anonima240 a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci dupa 6 seara si sa mananci cat mai putin, sa bei multa apa indicat este sa bei 2 litri pentru ca stimuleaza arderea grasimilor sa faci cateva ore de sport+niste alergat si scoate alimentatie cu grasimi din program.
Poti incerca si dieta Ducan slabesti un 1kg pe zi dar este putin grea si dupa ce o termini nu te mai ingrasi la loc si este recomandata si de medici.

| NecroIonutz a răspuns (pentru Anonima240):

CLAR nu stii primul lucru despre dieta doctorului Ducan, e grea pentru ca este stricta in ceea ce priveste alimentatia (doar proteina ibn faza de atac). Intr=adevar, slabesti usor si pana la 2 kg pe zi DAR daca tii doar cateva zile, PUI KILOGRAMELE PIERDUTE INAPOI la fel de repede cum ai scapat de ele. Ba mai mult, ai marea sansa sa iei in plus daca nu iti controlezi alimentatia. Dieta Atkins e mai permisiva (in ceea ce priveste ce bagi in gura) si pe langa asta e mult mai eficace deca Ducan. Sper sa va ajute, Nutritionist/Kinetoterapeut P.Mariut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NecroIonutz):

Nicio dieta nu e buna.

| marius4444 a răspuns:

Nu conteaza cat de plina esti conteaza pasarica