| Floreenofficial a întrebat:

In decembrie 2016 mi s-a umflat burta si de atunci mi-a ramas asa.Iar in ultima jumatate de an am iesit cu scaunul doar de cateva ori.Eu sunt slab si acum am burta de cand mi s-a umflat si e aiurea.Sunt slab, dar am burta. Burta e umflata mereu, nu s-a mai desumflat de anul trecut.Stie cineva ce mi s-a intamplat? aveti idee? multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reanu_Re_1972 a răspuns:

La doctor. am citit de un caz la fel s-a trezit cu o operatie in care i s-a extirpat o bucata buna de intestin in care erau blocate cateva kg de fecale.

| Floreenofficial explică (pentru Reanu_Re_1972):

Am fost la doctor si mi-a recomandat colonoscopie, dar nu o fac fiindca e dureroasa.Cat despre burta si eu cred ca am fecale cum ati zis si dvs. dar mama crede ca am burta din cauza ca m- am ingrasat.Trebuie sa o conving ca am fecale in burta...

2 răspunsuri:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Poate suferi de "africanism". Cand, cat si cum mananci? La medic de ce nu mergi? Crezi ca o intrebare pusa pe tpu.ro te scapa de problema? Uite cum o sa ajungi: https://pbs.twimg.com/media/Cbndwv-UUAAauq0.jpg

Ai semne clare de infometare, din cate imi pot da seama.