| pitikot04 a întrebat:

Deci in dimineata dupa revelion m-am trezit cu burtica mare ca si cum as fi insarcinata dar insarcinata nu sunt ca deja am facut doua teste si au iesit negative.nu inteleg de ce sunt inca umflata in burta. poate sa imi explice cineva de ce a ramas asa si nu sa desumflat? a trecut o saptamana deja.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o problema digestiva si esti balonata. E bine sa te vada un medic si sa faci niste investigatii pentru a afla cauza.

Abh
| Abh a răspuns:

Esti balonata, probabil. Bea niste ceai de chimen combinat cu anason.

| anka a răspuns:

Esti balonata, probabil si constipata de aceea ar fi bine sa iei un laxativ sa golesti intestinul. Ai amestecat foarte multe alimente de sarbatori, au fermentat si nu ai reusit sa le elimini fapt pentru care esti plina de gaze.

| Victoria a răspuns:

Nu esti insarcinata, iar chiar daca erai, nu-ti crestea burta intr-o saptamana(ea creste in cateva luni). Probabil ai o problema, consulta un specialist, el iti va indica un tratament optim.

| verona333 a răspuns:

Foloseste Espumisan sau Gastal, ajuta sa te desumfli si sa te simti mai bine. Sanatate

| david83 a răspuns:

Ai mancat prea multe sarmale de sarbatori.

| pitikot04 explică:

Problema...asa dintr-o data?straight face eu aveam burta plata si un abdomen de invidiat.nu stiu ce e cu mine...