| SaveTheNature a întrebat:

In functie de CE se schimba metabolismul unei persoane?
De ce unii oameni au metabolism rapid,si unii metabolism lent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Este implicat la baza adn-ul si genele,restul sunt alti factori care pot influenta,mancarea, stilul de viata, etc.

| SaveTheNature explică (pentru EstiFericitaSauTrista):

Ideea e ca parintii mei sunt grasi. Tata are 108 kg la 1.74. Maikmea 60 kg la 1.55.
Eu am 1.74 cu 64 kg. Ei ma tot bat la cap ca sunt slab.-si sincer ma preocupa asta.Am 27 de ani. De la 17-18 ani am aceeasi greutate-cu mici exceptii cand am atins 69 kg.

2 răspunsuri:
| DryLeaf a răspuns:

In functie de modul de viata. Mesele luate "hai-hui", somn putin, somn mult...

http://sanatate.acasa.ro/......11337.html

http://sanatate.acasa.ro/......l-970.html