Întrebare recomandată | andreibest97 a întrebat:

Salutari TPU! Mi s-a zis ca am metabolismul lent. si as vrea sa slabesc si pentru asta (mi s-a zis big grin ) ca trebuie sa am metabolismul rapid. cum il fac sa fie rapid? fac sala de 5 luni am 83kg si 1.73

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deea2sabau a răspuns:

Http://healthy.kudika.ro/......ismul.html uite aici 10 metode... spor la treaba! :) funda?

5 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Slabesti in momentul in care esti pe deficit caloric. Daca tu mananci 2 shaorma cu de toate la cina, cu siguranta nu o sa slabesti.

Daca vrei sa slabesti cat de cat rapid incearca HIIT (google.com). Poti incerca si un fat burner (daca spui ca faci sala).

Daca nu faci bulking acum, ai putea incerca si dieta Keto. E greu sa pui masa musculara in timpul dietei dar scapi foarte usor de grasime.

| lizy12iul a răspuns:

Ar trebui sa ti o dieta sanatoasa, adica fara dulciuri sucuri si grasimi, sa mananci 5 mese pe zi, dintre care 2 gustari sa bei multa apa si daca faci si sport e imposibil sa nu slabesti....numai bine

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Ca sa-ti faci metabolismul mai rapid trebuie sa te concentrezi pe exercitiile de tip aerobic-bicicleta, inot, alergare cu consum marit de aer si sa le reduci pe cele de tip anaerob-culturism.

| eleaveyou a răspuns (pentru Ovidiu_Boboc_1967):

Fals. este exact invers.

| Marinelapopescu a răspuns:

Cînd mănînci străduite să mănînci cît mai încet, și o să vezi după 2 linguru te saturi.Paftă