| Alloneforever a întrebat:

În ianuarie, iubita mea a fost racita la ovare, a luat antibiotic si a intârziat menstruatia câteva zile si i-a venit pe 30 ianurie, suntem în 12 martie si de atunci nu a mai venit menstruatia. Nu am facut sex, doar ne-am frecat si să zicem ca a pus mâna pe penis când aveam lichid preseminal si dupa si-a atins vaginul, este posibila o sarcina?
Imi spune ca o doare capul, pelvisul si urineazã mai des și azi a fost și obosită(asta poate sa fie și din cauza stresului cred) și uneori o ustură vezica..alte simptome nu are, nu o dor sanii, nu îi este greață, nu vomitã, nu e sensibilă la mirosuri si nu i-a curs nici sange(sange de implantare), uneori doar a avut o secretie albicioasa.
Este posibila o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Nu am facut sex, doar ne-am frecat si să zicem ca a pus mâna pe penis când aveam lichid preseminal si dupa si-a atins vaginul, este posibila o sarcina?"

Nu este vorba despre nicio sarcina!

Insa ceea ce observ eu, parca este o moda printre adolescenti, care se dezbraca si se freaca unul de altul
Ce fetish nebun este si asta?
Nu ma iau de tine sa stii! doar iti zic ca este a nu stiu cata intrebare si chestie de genul in care 2 persoane de sex opus, doar mimeaza actul sexual, o fi vreo moda?

parca sunteti Connect-R cu raluka "hai lasa-ma sa te ating, ating, ating"

https://youtu.be/7mYS67uCPKE?feature=shared&t=11

| Alloneforever explică (pentru Simpatic):

Nu e pregătită pentru sex, nu o forțez să facă ceva fără să fie pregătită.
Ce poate să fie dacă a întârziat perioada și are simptomele descrise?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este deloc gravida are dereglari menstruale, sa mearga la ginecolog sa o consulte, ce varsta are?

| Alloneforever explică (pentru CristiDinBucuresti):

De la dereglări hormonale te poate durea pelvisul și să simți oboseala?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alloneforever):

Trebuie sa mearga la ginecolog. clar are mai multe decat dereglari hormonale sa nu fie o raceala o anexită o cisttita, nisip la rinichi, la ecografie medicul va depista exact cauza.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Antibioticul NU intarzie ciclul menstrual
2. Masturbarea si frecarea NU lasa femeia gravida
3. Durerile de cap, sunt de la oboseala si stres.
4. Imposibil ca o fata/femeie sa ramana gravida cu degetele
5. Secretia vaginala albicioasa este perfect normala si sanatoasa la toate fetele si femiele, la care a debutat menstruatia, fiind mai abundenta in perioada fertila sau cand este excitata.
6. Fata asta are ciclul de tip NEREGULAT, de aceea ciclul nu i-a venit cateva luni si nimeni d epe fata pamantului nu-i poate spune cand va veni urmatorul.
Cu acest tip de ciclu menstrual nu se poate vorbi niciodata de intarzieri si nici nu se pot tine calendare sau aplicatii electronice, fiindca-i imposibil sa se poate calcula ovulatia sau menstruatia unei femei care are acest tip de hormoni/

| Alloneforever explică (pentru Violleta2022):

Știu ca nu rămâne gravidă de la degete, dar dacă avea lichid pre seminal sau în cel mai rău caz sperma și după s-a frecat, este posibilă sarcină?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alloneforever):

Nu, nu este posibila nici o sarcina cu degetele, fiindca spermatozizii mor la contactul cu aerul sau la plimbatul pe degete si alte haine.

O sarcina se poate intampla numai prin contact sexual penis-vagin si numai cand femeia este in perioda fertila.

| ioana748 a răspuns:

Dar ca sa dormiti linistiti nu mai bine cumparati un test de sarcina de la farmacie.
Daca tot va mananca degetele.
Eu zic ca nu este insarcinata...dar exista solutie sigura de a afla.
Pana ajunge la medic sa bea niste apa cu bicarbonat, mai alcalinizeaza urina si nu o va mai ustura cand face pipilica.
Sa fiti cuminți...copii atomici.