| Kleb a întrebat:

Am fost diagnosticat cu adenopatie inghinala (mici umflaturi in zona inghinala in ambele parti). Am facut analize de sange si urina totul perfect. Le-am vazut din luna decembrie si de atunci merg din 2 in 2 saptamani la spital la control dar nu au mai crescut deloc de cand le-am vazut, au ramas asa, am luat 2 saptamani si tratament cu augumentin prescris de medic. Acum ma mai duc la control peste o luna, voi din ce cauza credeti ca este? incep sa ma ingrijorez ca nu dispar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Jukosto a răspuns:

As vrea sa iti raspund, dar o sa iti dau exact acelasi raspuns ce il gasesti pe google. Si, sincer, ce gasesc pe google is tot timpul duse in extrem.

Cel mai bine astepti raspunsul de la medic, iar daca nu stie medicul acela ce ii, incearca la altul.

Daca ar fi sa imi dau cu parerea, cred ca este vorba despre un fel de infectie/raceala care nu raspunde poate la augumentin.

Stai cumva pe scaun mult? Uneori lipsa de miscare poate cauza asta, sau uneori dieta poate. Din pacate, ca romani, mancam prea multe produse care produc inflamatie. (Lactate, salamuri, conserve etc.)