| Kleb a întrebat:

Salut, sunt baiat si am 16 ani! In decembrie 2019 am descoperit niste umflaturi ca boabele de fasole in zona inghinala. In ianuarie 2020 am mers la spital, ele reprezentant adenopatie inghiala. Am facut doar analize de sange pana acum (analizele au iesit perfect) trebuia ca in martie sa fac test hematologic, dar am discutat cu doctorul si am lasat dupa ce acest virus va trece. La inceput, dansul a dat sa iau antibiotic 2 saptamani, fara rezultat. Mentionez ca nu am simptome, nu ma doare nimic, ganglionii de acolo sunt tari dar se misca putin nu sunt stau fix. A patit cineva? Sau are cineva idee? Ma cam sperie, m-am uitat pe internet si ganglionii acestia se pot inflama si cand e vorba de leucemie, cancer, Doamne fereste! Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonimul2700 a răspuns:

Rămâi optimist, așteaptă sa treacă nebunia asta și mergi din nou la medic

| Kleb explică (pentru Anonimul2700):

Am incercat, si parintii la fel imi spun dar eu sunt o persoana negativista... ceea ce m-a calmat a fost ca domnul doctor nu s-a grabit cu analizele, daca era ceva foarte grav presupun ca urgenta asta.

| Anonimul2700 a răspuns (pentru Kleb):

Corect, rămâi calm