| mezeicristina33 a întrebat:

In partea stanga jos la maxilar am o buba mare sau nu stiu ce e doar ca e umflata si daca apas pe ea se umfla maseaua si obrazul devine mare si umflat dar in cealalta parte nu am ce ar putea fi? si in +buba asta nu dispare tot aici sta nu stiu ce sa i au.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| NeaMih4i a răspuns:

Posibil sa ai puroi, asa mi s-a intamplat si mie

| Andreea278 a răspuns:

Presupun ca e puroi sau o afta bucala.Cauta te rog pe net poze si raspunde-mi ce e.In orice caz, nu o mai atinge.In maxim o saptamana va trece.

| Andreea278 a răspuns (pentru Andreea278):

Abces* in loc de puroi

| Annouka a răspuns:

Du te la farmacie si cumpara o crema pentru buba o poti intreba pe farmacista ce crema si iti spune ea de cate ori sa te dai si cum sa o folosesti dar daca nu merge si nu se duce du te la doctor sa te consulte ca altfel se poate agrava situatia si poate creste mai mare. Grabeste te pentru ca nu ai mult timp cu cat trece timpul cu atat te va durea mai tare.