| VampireBlood a întrebat:

În ultima vreme mă confrunt cu senzație de usturime la nivelul ovarului stâng și o secreție abundenta alb-transparent, fără miros.
Ce ar putea fi?

Stiu ca am pietre la rinichi, am luat si un tratament cu antibiotice si Linex, pentru a nu face candidoza.
Mi-e cam aiurea sa merg la doctor ginecolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| PeFuga a răspuns:

Tratamentele trebuie luate doar la recomandarea medicului, nu dupa reclama de la tv. Poti face de o mie de ori mai rau daca iei tratamente aiurea... Mergi la medic. Intreaba fetele din jurul tau la ce medic au fost, pe cine recomanda, si mergi la cineva care stii ca este de incredere, dar numai du-te odata! Nici sa lasi netratat orice ai tu acolo nu este bine. Pe langa faptul ca este foarte incomod sa umbli cu durerile dupa tine, le mai si lasi sa se agraveze!

| VampireBlood explică:

Doctorul mi-a spus ce sa iau. Am enumerat medicamentele gandindu-ma ca poate fi de la ele

| PeFuga a răspuns:

Atunci tot medicul te poate ajuta sa schimbi tratamentul daca este de la medicamente reactia asta... Fiecare organism reactioneaza diferit si nu are cum sa stie de dinainte daca o s te confrunti cu reactii adverse. Din păcate tot la medic trebuie sa te întorci...

| PeFuga a răspuns:

Daca e ceva ce te face sa te simți inconfortabil cu medicul tău, poti incerca sa mergi la altul...

3 răspunsuri:
| Edisor27 a răspuns:

Nu poti sa te tratezi singura. Esti nevoita sa mergi la un doctor ginecolog altfel se poate agrava sad

| DozaDeSperanta a răspuns:

Stimata, VampireBlood!

In general, usturimea despre care vorbiti dvs. se datoreaza infectiei urinare.
Apoi, referitor la lichidul acela abundent alb-transparent, corpul uman este foarte inteligent si prin acest procedeu, aparatul urinar se curata singur de infectii si alte bacterii.
Cert este ca tot ar trebui sa luati un antibiotic contra infectiei urinare (cinstitei).

Aveti grija de dvs!
Multa sanatate va doresc!

| iTzBlitz a răspuns:

Du-te la doctor, nu mai sta degeaba!