| Dragosgan a întrebat:

In ultimul timp am o problema mare:imi tremura mainile, nu stiu de ce se intampla asta, imi tremura si cred ca incepe sa se agraveze, sunt o persoana tanara, dar poate si din cauza stresului am aceste probleme. Voi ce parere aveti, ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Exclude din alimentatie Coca-cola, cafeaua si du-te la medicul de familie pentru analize. S-ar putea sa ai un deficit de minerale sau o anemie ce trebuie corectata.

mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca esti suprasolicitat si folosesti prea multe "stimulente" precum cafeua, coca-cola ori alte bauturi energizante.
Desigur poate fi si din cauza stresului, dar la varsta tanara, tremuratul manilor este o problema de natura neurologica, asa ca este important ca, sa mergi la medicul de familie, sa-i descrii starea ta si el va fi in masura sa te trimita la investigatii pentru a depista cauza. Daca esti un tip emotiv, exista posibilitatea ca aceasta stare sa apara si din cauza emotiilor, asa ca este cazul sa crezi mai mult in fortele tale, si sa nu-ti mai faci probleme atunci cand esti in relatii cu alti tinerii asemenea tie, ori la scoala, facultate ori la locul de munca depinde de faza in care te afli.
Eu iti doresc sanatate si ia masuri sa depaseti aceasta faza, in care te afli.

| gabrielutzu a răspuns:

Fumezi mult?

Răspuns utilizator avertizat
| vera_5828 a răspuns:

S-ar putea sa bei cafea si s-o faci prea tare, daca e novoie las-o, dar pentru orice eventualitate du-te la medic sa nu apara si alte probleme. Numai bine.