| Ein a întrebat:

In ultimul timp, cand incerc sa-mi tin palma intredeschisa degetele imi tremura, destul de urat uneori... Nu beau cafea, in schimb, mi-am pocnit destul de mult degetele; stau destul de mult pe calculator si parintii zic ca asta e cauza (PC-ul ). Voi ce credeti? E vreo modalitate de a scapa de aceste tremuraturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mergi la medicul neurolog, pentru ca, problema ta pare sa fie de natura neurologica.
O zi buna.

| Ein explică (pentru anonim_4396):

Si cam ce as putea sa am? probleme cu memoria si cu atentia nu am, ba chiar invat si retin o gramada din lucruri foarte rapid; la scoala nu am nici o alta problema, poate ca imi vine sa ma duc la baie cam in fiecare ora, dar asta e. Ai vreo idee?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pocnitul incheieturilor poate cauza reumatism. http://www.ziare.com/......la-1155544