| LauBau a întrebat:

In urma cu 4 saptamani mi-am pus lentile de contact, saptamana trecuta mi-a intrat ceva in ochi si ma durea foarte rau, a doua zi am mers la doctor si mi-a zis ca am o zgarietura pe cornee. Am facut tratament o saptamana si doctorul mi-a sapus ca e ok si pot sa port lentilele. Ieri si azi am observat ca vad blurat cu ochiul ranit decat celalalt. Intrebarea mea este ma voi vindeca complet si daca da in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Irinamujoperufe a răspuns:

Icearca sa renunti la lentile o perioada si poarta ochelari, nu cred ca e inca vindecat, mai ales ca ochiul e un organ foarte sensibil