| Oliwer123 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema, in urma unei cazaturi pe spate (mai exact pe plamanul drept), a inceput sa ma doara destul de rau adica, cand depun efort abia respir deoarece ma tine in partea dreapta a plamanului si cand stau jos pe "vine" (cocosat) si ma ridit ca tine ceva acolo de abia respir + durere, apoi imi revin, ce sa fie oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Du-te sa te vada un medic.

| Adriana_Ioana_1988 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic. Poate fi o problema musculara, po fi coaste fisurate sau chiar fractura, indicat e sa te vada un medic.Nu te juca cu sanatatea ca o sa iti para rau. Sper ca te-am putut ajuta.