| Catalin_Vlascu_1975 a întrebat:

In vara aceasta mi-am cam solicitat spatele la spart de lemne iar la sfarsit am fost sa iau graul (am carat cam 25-30 de saci a cate 35-40 de kg sacul) iar acum am o problema la coloana si anume cand ma aplec mai mult incepe sa ma doara in zona aceea, imediat dupa nodulul acela. Stiu sigur ca efortul acesta este cauza insa ma intereseaza cum pot remedia problema. Imi va trece in timp daca fac pauza de la orice se numeste exercitiu fizic sau efort sau trebuie sa consult un medic si sa imi fac un control neaparat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cyclades a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la medic pentru ca e posibil sa faci o spondiloza cervicala sau chiar ceva mai grav. Daca ai miscat o vertebra si apasa pe nerv te doare nu e un lucru de joaca.

| Catalin_Vlascu_1975 explică (pentru Cyclades):

Bine. Multumesc frumos

1 răspuns: