| PavelIoanea a întrebat:

Începând de 2 zile imi apar pete de culoare mov si rosii pe abdomen, zi de zi apar mai multe. Nu stiu daca e de la sala, alalteieri au aparut cand am plrct de la sala. Ieri nu am facut si nu am avut asa multe, azi dupa ce am facut au aparut mai multe. De ce imi apar pete? Di daca pot disparea fara sa fac nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie iritatie, posibil sa fie o boala contagioasa (pojar, varsat), sau posibil sa fie o reactie a ficatului, la ce ai mancat sau baut in ultimile zile, dand o toxicitate mare ficatului.

| sparklingqueen a răspuns:

Hey,m-a gândesc ca e vreo alergie in aer, sau de la transpirație, vezi daca persista in timp și vizitează un specialist