| Siennnnna a întrebat:

Infectiile vaginale pot provoca inflamarea si durerea de ovar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect si absolut sigur este un categoric DA. Infectiile vaginale netratate la timp, sau incorect tratate se pot transmite din vagin in uter si pe urma sa afecteze si sa inflameze/infecteze tot aparatul reproducator feminin : uterul, cele 2 trompe uterine si cele 2 ovare prin asa numita boala inflamatorie pelviana care mai este cunoscuta si sub denumirea de anexita. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai fost la medic? El ce a zis?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Internetul zice ca da. Noi presupunem ca da. Medicul ce zice? big grin

| Siennnnna explică (pentru DoarBogdan):

Medicul o sa zica saptamana viitoare pentru ca momentan nu se poatelaughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Siennnnna):

laughing Au capu' lui.
Atunci incearca sa nu faci efort, sa faci o baie fierbinte, sa te speli in zona respectiva cu ceai (de tei/musetel neindulcit) si sa te consideri ca fiind sanatoasa.

Multa sanatate!

| laSoledad a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da

| Dana2103 a răspuns:

Da