| marlboroYkent a întrebat:

Intrebare pentru cei cu experienta!
Salut! mi-au ramas niste pete putin rosii pe fata dupa disparitia cosurilor...sunt de ceva vreme pe fata acele pete si nu stiu cum sa scap de ele cat mai repede.Are cineva un remediu care m-ar putea ajuta si pe mine? Thenks

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Foloseste in fiecare saptamana un exfoliant pentru fata (odata pe saptamana daca ai tenul uscat, de 2-3 ori daca e gras sau mixt) Exfoliantul il poti gasi in magazine de cosmetice sau il poti prepara tu acasa (gasesti retete pe net). Eu am o crema antibacteriana si reparatoare pentru piele sensibila Cicalfate cu apa thermala si cu ea ma dau daca mi se mai irita piela sau ma zgariu si e buna, chiar daca mai scumpa. In fiecare seara foloseste o crema hidratanta sau macar dupa ce iti exfoliezi tenul si daca in cateva saptamani nu observi nicio imbunatatire eu zic sa mergi la dermatolog, e cel mai sigur. Mai poti incerca la saloane un peeling chimic/microdermoabraziune dar sunt tratamente mai costisitoare.

Răspuns utilizator avertizat