| alexutsuuu a întrebat:

Intrebare pentru fete:Ce folositi in zilele de menstruatie?
Absorbante Always sau Tampoane Discreet?
Urgent, am nevoie d parere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madleine a răspuns:

Buna Ally,

In perioada menstruatiei poti folosi absorbante Always, care se ataseaza pe slip (recomandat) sau tampoane de tipul O. B, care se introduc in vagin (medicii ginecologi recomanda folosirea cat mai rara). Discreet sunt tot absorbante zilnice, care se folosesc intre menstruatii pentru a evita patarea slipului, din cauza secretiei vaginale.

26 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Absorbante Always night, deoarece menstra mea e foarte abudenta happy.

| traficanta a răspuns:

Absorbante Always in timpul menstruatiei, Discreet alea sunt protejslipuri, alea nu se folosesc in timpul menstruatiei, alea se folosesc in fiecare zi pentru o senzatie de prospetime, alea sunt subtiri nu au puterea sa absoarba lichidul. Ele sunt tot absorbante zilnice, care se folosesc intre menstruatii pentru a evita patarea slipului, din cauza secretiei vaginale.

| Ea12345 a răspuns:

Always.Cele mai bune, zic eubig grin

| lays a răspuns:

Eu folosesc everyday. cele parfumate.cu servetelele alea umede incluse.sunt super tari.cateodata si alwaysbig grin

| Petronela a răspuns:

Absorbante Always

| elyssa20 a răspuns:

Intotdeauna always. pupici.

| LNK a răspuns:

Cu siguranta Always! happy

| mymy a răspuns:

Always clar fundita mai folosesc discret spre sfarsit!

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Cele Discreet sunt folosite atunci cand mentruatia e mai usoara iar cele Always in zilele normale de mensttruatie.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Cele Discreet sunt folosite atunci cand mentruatia e mai usoara iar cele Always in zilele normale de menstruatie.

| Serendipity17 a răspuns:

Discreet nu sunt asa de bune ...sunt mici si foarte subtiri, nu absorb bine. Always!

| pisioi a răspuns:

Jessa

| Miha a răspuns:

Eu folosesc tampoane every day sunt foarte bune si de calitate (nu sunt subtiri sunt un pic mai grosebig grin)si iti da gratis si un pachet cu sevetele umede pentru igiena intimahappy
Dar daca ar fi sa aleg intre Absorbante Always si Tampoane Discreet al alege Alwayswinking
pace:]

| alexuts28 a răspuns:

Always sunt groaznice. Folosesc Bella for Teens sau Bella Perfecta. Uneori si Libresse.

| Nimic special a răspuns:

Absorbante Aleays.

| chocolate3755 a răspuns:

Eu folosesc absorbante Always pentru ca e mai comod si nu trebuie schimbate atit de des.

| Frrramboise a răspuns:

Categoric Always!batting eyelashes

| dedesh a răspuns:

Absorbante alwayshappy

| AndutzaAndu09 a răspuns:

Tampoane Discreet e bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absorbante always.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absorbantele Always normal. Discret se foloseste atunci cand nu esti in zilele de menstruatie. doar pentru secretia vaginala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Always

| RainBow_2697 a răspuns:

Always., deoarece cele Discreet sunt pentru zi, pentru confort.pentru cand nu ti se scurge mult sange. s`ar putea s`o patesti.[ sa te patezi]/

| Crishulinaaa a răspuns:

Eu pana acum am folosit numai Libresse dar de cateva zile am observat ca pentru mine nu sunt asa de bune asa ca azi mi-am luat un tampon always dar simt o usoara usturare dar ru cred ca always sunt destul de bune

| salangwayongseo a răspuns:

Absorbante always.

| Nen_Beatrice_1993 a răspuns:

De la absorbantele always mă chinui cu o iritație îngrozitoare deși le-am folosit ani la rând. Nu le mai recomand nimănui. Am încercat sa iau always sensitive dar nici o schimbare