| Zuzuzuzuzu a întrebat:

Buna Seara!
Este o intrebare pentru fete.
Ce ar fi mai bine sa port sutien, bustiera sau nimic? Adica am un bust mediu si pana acum am puratat bustiera, dar majoritatea fetelor de varsta mea ( 14 ani) poarta sutien.
Am auzit niste zvonuri ca sutienul intervine si el la lasarea sanilor is nu mi-as dori asta, plus ca atunci cand port sutien, dupa cel dau jos sani ma dor.
Ce ar fi bine pentru sanatatea si fermitatea lor?
Si apropo cand slabesti sani ti se micsoreaza?laughing)
Ca in ultima perioada am slabit ceva si parca si ei sunt mai mici.ce as putea face sa impiedic micsorarea lor?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Lasa-le libere, că o să vină timpul să porti tot felul de sutiene.

| LorenaAnca a răspuns:

Mie imi place sa port bustiere deoarece si eu pateam la fel ca tine. Dupa ce imi dadeam jos sutienul ma dureau. Acum port bustiera la scoala si ma simt ok. Sutienele le port mai mult cand ma duc undeva (cum ar fi in oras, zile de nastere etc.). Si stai linistita ca nu are cum sa ti se micsoreze sanii, doar sa se mareasca happy

| HoneyCocaineee a răspuns:

Poarta sutien happy nu, nu este adevarat.din potriva, sutienul ii da forma sanului big grin si nu cred ca ti s-au micsorat thinking probabil ti se pare tie tongue oricum..esti la varsta la care poti purta sutien ..incearca, iar dupa. daca tu te simti prost cu el revii la bustiera :p mie una imi prieste sutienul, fac pariu ca o sa-ti fie bine si tie tongue

| Sanziana00 a răspuns:

Stai linistita, sanii tai nu s-au micsorat. Asta nu se poate intampla, din cate stiu eu laughing. Esti inca mica, deci cel mai bine fac ca porti bustiera, si te sfatuiesc sa o folosesti in continuare. Poti purta ocazional si sutien.