| InvalidName007 a întrebat:

Iubitul meu tuseste atat de rau incat ii dau lacrimile, ramane fara aer, se inroseste la față si chiar vomita straight face. Doctorul i-a zis ca nu are nimic la plamani. dar e imposibil. De aproape 2 saptamani i se intampla asta. De la ce? Ce are? Cand o sa ii treaca? Cum sa faca sa ii treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dar o raza pulmonara a facut? sa schimbe medicul, sa mearga de urgenta la spital.
Nu poate sa tuseasca si sa nu aiba nimic.
Am patit si eu cu o luna in urma.
Am fost nevoita sa schimb medicul si uite asa m-am facut sanatoasa.
O zi bunahappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Poate are bronsită, mergi la farmacie si cumpăra i cremă si unge l seara pe piept si se va calma nu stiu cum se numeste crema, dar farmacista stie cu siguranta

| SkyPilot a răspuns:

Ba da, e posibil sa nu aiba nimmic la plamani. Vezi aici:
http://adevarul.ro/......index.html
Poate acest articol si o discutie cu iubitul te vor lamuri. Doctorul ar fi trebuit saa fie cel care sa raspunda la intrebarile tale.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Daca are bronsita, are si secretii pulmonare. In acest caz l-ar ajuta foarte mult sa ia Bromhexin care il ajuta sa scape de acele secretii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e bronsita... o boala idioata. Eu din ianuarie ma chinui sa scap. A trecut, dar a ramas tusea cu mucus.