| baiatulxboyx a întrebat:

La cat timp dupa ce ai jucat fotbal poti sa bei apa calda? Am ajuns in fata blocului de la fotbal, cam de la 20 de minute de cand am jucat si am luat o sticla de apa ( 0, 5 L ), apa era la temperatura camerei, am baut-o pe toata, dar nu dintr-o data, am baut prima oara cand am luat-o cam jumate dar cu pauze, am mai baut pe scari si cand am ajuns acasa am baut-o pe toata. Nu vreau sa am probleme cu stomacu de la apa asa ca vreau sa imi ziceti parerea. Pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cam dupa 10 minute poti sa bei linistit. Cam atit ii ia organismului timp sa se "raceasca". Iar daca apa era la temperatura camerei, chiar nu ai de ce sa iti faci probleme. E bine ca ai grija de tine, ca asa sigur nu vei pati nimic niciodata.

1 răspuns:
| Tinkerbell_3393 a răspuns:

Stiu ca poti sa bei apa dupa o jumatate de ora daca esti copil iar daca esti adult dupa doua ore. Acum depinde de fiecare cand crede si cum defineste adult si copil sa nu fie ca tanar si batran.