| T0X1kSkuLL a întrebat:

La ce ajuta proteinele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Ajută la întreținere, repararea și creșterea muschilor. De asemenea proteinele ard foarte multe calorii.

6 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Proteinele te ajuta la mentinerea corpului si iti da vitamine.Vitaminele ajuta la fixarea calciului in oase(asta face vitamina D ca de exemplu portocala).
Poate sa iti mai dea si energie.

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexandrualind):

Proteinele iti dau vitamine?

Daca nu stii NIMIC in acest domeniu, de ce-ti dai cu parerea?

| alexandrualind a răspuns (pentru Cosmin86):

Hai ma, mai lasa-ma! Este chiar foarte bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexandrualind):

Copil mic si firav, mai citeste si tu o carte in domeniu.

Sa vezi ce sunt proteinele si ce sunt vitaminele.

Nu exista categoria COPII PAMPALAI SI PROSTI unde sa comentezi in voie?

| Pinchi2003 a răspuns:

Daca vrei sa te menti sanatos si sa nu fi,, plinut" iti sugerez sa mananci alimente care contin proteine.
P.S. nu manca multe alimente cu grau.

| Ionescu_Catalin_1981 a răspuns:

Creste muschiul