| Alyn13 a întrebat:

Ce ma ajuta sa ma ingras: carbohidratii sau proteinele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Din cate stiu eu proteinele le iau cei care fac sala pentru a pune masa musculara, deci daca faci sala si vrei sa pui masa musculara ar fi o idee buna, te-ar ajuta sa te ingrasi, plus ca masa musculara cantareste mai mult decat muschii. Oricum cel mai bine este sa consulti un medic nutritionist, el se pricepe cel mai bine.
Sper ca te-am ajutat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru xButterflyxX):

"masa musculara cantareste mai mult decat muschii", sunt acelasi lucru! doooh

| xButterflyxX a răspuns (pentru Cosmin86):

Decat grasimea, pardon, scuza-ma

| cammm a răspuns:

Carbohidratii ( faina, pastele, orezul, cartofii, cereale, banane, etc)

Răspuns utilizator avertizat
| Youkillme a răspuns:

Ambele big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinDbig grinbig grinbig grinbig grin

| TraficDeViSe a răspuns:

Carbohidratii.